Americký Boeing havaroval na Jamajce

Na dvě části se rozlomilo americké letadlo společnosti American Airlines při pokusu o přistání na Jamajce. Na palubě bylo 148 cestujících a 6 členů posádky. Havárii přežili všichni, zraněných je ale několik desítek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havárie Boeingu American Airlines na Jamajce | Foto: AFP

Boeing 737 přistával v Kingstonu za hustého deště. Podle cestujících vypadalo přistání nejprve normálně, pak ale letadlo dostalo smyk. Nechalo za sebou konec přistávací dráhy, prorazilo oplocení a zastavilo se až na písčitém břehu Karibského moře, jen pár metrů od vody.

Přehrát

00:00 / 00:00

O havárii amerického letadla na Jamajce mluvil v pořadu Stalo se dnes zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka

Nikdo při tom nepřišel o život a zranění zhruba devadesáti lidí nejsou příliš vážná. Vyšetřovatelé se teď snaží zjistit, jak mohl Boeing dráhu přejet a jakou roli v tom hrálo nepříznivé počasí.

Podle americké nadace pro letovou bezpečnost tvoří podobné nehody zhruba třetinu všech havárií letadel. Protože většinou nekončí tragicky, tak se jim nevěnuje taková pozornost, jakou by si zasloužily.

Jitka Malá, Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme