Americký dobrodruh Fossett je stále nezvěstný

Americké letecké úřady zatím nemají informace o zmizelém dobrodruhovi Stevu Fossettovi. Milionář, známý sólovým obletem zeměkoule v horkovzdušném balonu, odletěl v pondělí odpoledne s malým letadlem z ranče v americkém státě Nevada, ale nevrátil se. Údajně se vydal nad nevadské pouště hledat místo pro budoucí rychlostní rekord na zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steve Fossett | Foto: ČTK

Jak potvrdila mluvčí Civilní letecké stráže Cynthia Ryanová, úřady zatím nemají informace o tom, kde Fossett je, nebo co se s ním stalo.

"Ze sto deseti čtverečních mil, což je rozloha Nevady, pátráme nad územím asi šesti set čtverečních mil. Je to velká kupka sena a letadlo je příliš malá jehla," řekla Ryanová.

Úřady i Fossettovi známí jsou ale stále optimističtí a věří, že se objeví živý a zdravý. Pátrání začne znovu po rozednění v sedm hodin místního času, tedy v 16 hodin našeho.

Třiašedesátiletý Fossett v červnu 2002 jako první obletěl sólově zeměkouli v balonu bez mezipřistání. V roce 2005 pak podnikl v letadle první sólový oblet Země bez mezipřistání a doplnění paliva. Překonal tehdy vzdálenost 37.000 kilometrů. Loni pak při dalším letu bez mezipřistání uletěl 43.450 kilometrů. Další rekordy Fossett drží v letu vzducholodí, bezmotorovém létání a v jachtingu.

Martin Hromádka, David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme