Americký imigrační agent padl za oběť útoku v Mexiku

V Mexiku zastřelili neznámí útočníci amerického agenta. Dvojici pracovníků Imigrační a celní služby přepadli na dálnici cestou z Mexico City do města Monterrey. Druhého agenta zranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americko-mexická hranice | Foto: Miroslav Konvalina

Americká ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová čin ostře odsoudila. Pachatelé agenty zastavili na dálnici severně od Mexico City a pravděpodobně předstírali, že jsou vojáci. Když řidič zastavil, stáhl okénko a ukázal svůj odznak amerického Imigračního a celního úřadu, zahájili útočníci podle mexické policie palbu.

Při násilí spojeném s pašováním drog zemřelo v Mexiku za poslední 4 roky přes 36 tisíc lidí. Útoky na americké občany a pracovníky bezpečnostních složek jsou relativně vzácné.

Krvavý incident nicméně znovu přitáhl ve Spojených státech pozornost k situaci na mexické hranici. Hlavně v sousedních amerických státech je neuspokojivá situace důležitým politickým tématem, které vzbuzuje mnoho vášní a kontroverzí.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme