Americký internet oživil diskusi o tajných vězeních CIA v Polsku

CIA v roce 2002 podle amerického internetového časopisu RAW STORY věznila a vyslýchala teroristy v Polsku. Odvolává se přitom na tajné záznamy britské tajné služby MI-6. Podle jeho informací o tom věděli tehdejší premiér Leszek Miller a šéfové rozvědky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

exploze na druhé věži WTC | Foto: Marek Václavík

Podle amerického časopisu měl britský premiér Tony Blair žádat polského premiéra Leszka Millera, aby o vězeních CIA nikoho neinformoval. Leszek Miller tyto zprávy kategoricky popírá. Říká, že Tony Blair s ním o tom nikdy nemluvil, protože nebylo o čem.

Jeho slova potvrzuje i bývalý šéf polské rozvědky Zbigniew Siemiątkowski. Podle jeho názoru je článek v časopisu RAW STORY projevem předvolební kampaně ve Spojených státech. Zmíněný časopis totiž podporuje demokraty.

První zprávy o věznicích CIA v Polsku a Rumunsku se objevily už před dvěma lety - informovaly o nich organizace na obranu lidských práv. Od té doby se ale v Polsku nepodařilo najít ani jediný důkaz o jejich existenci. Polští politici ale připouštějí, že na polském území v inkriminované době pod falešnými názvy přistávala letadla CIA.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme