Americký Kongres vyslechne agentku Rowleyovou

Před americkým Kongresem se chystá vystoupit agentka Federálního úřadu pro vyšetřování, která v dopise ostře kritizovala FBI za pochybení před atentáty z 11. září. Bílý dům zároveň oznámil, že prezident George Bush chce vyhlásit vytvoření nového úřadu pro domácí bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Agentka z Minnesoty Coleen Rowleyová, která se stala přes noc národní celebritou, dnes poprvé veřejně vystoupí s kritikou vedení FBI, jemuž vyčítá sabotáž a zanedbání vyšetřování stop, které by podle ní bývaly mohly vést k odhalení plánů na loňské teroristické útoky. Rowleyová předstoupí před justiční výbor amerického Senátu, který už vyslechl ředitele FBI Roberta Muellera. Ten v uvodním prohlášení uvedl, že hlavním cílem FBI se musí stát prevence terorismu.

Prezident George Bush v noci na pátek vyhlásí rozsáhlé změny v domácí bezpečnostní politice, největší od konce druhé světové války. Má být vytvořen nový vládní úřad, který bude shromažďovat a předávat informace o případných teroristických hrozbách. Pozorovatelé naznačují, že Bílý dům tak chce zmírnit negativní dopad svědectví agentky Rowleyové.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme