Americký Kongres vyslechne agentku Rowleyovou

Před americkým Kongresem se chystá vystoupit agentka Federálního úřadu pro vyšetřování, která v dopise ostře kritizovala FBI za pochybení před atentáty z 11. září. Bílý dům zároveň oznámil, že prezident George Bush chce vyhlásit vytvoření nového úřadu pro domácí bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Agentka z Minnesoty Coleen Rowleyová, která se stala přes noc národní celebritou, dnes poprvé veřejně vystoupí s kritikou vedení FBI, jemuž vyčítá sabotáž a zanedbání vyšetřování stop, které by podle ní bývaly mohly vést k odhalení plánů na loňské teroristické útoky. Rowleyová předstoupí před justiční výbor amerického Senátu, který už vyslechl ředitele FBI Roberta Muellera. Ten v uvodním prohlášení uvedl, že hlavním cílem FBI se musí stát prevence terorismu.

Prezident George Bush v noci na pátek vyhlásí rozsáhlé změny v domácí bezpečnostní politice, největší od konce druhé světové války. Má být vytvořen nový vládní úřad, který bude shromažďovat a předávat informace o případných teroristických hrozbách. Pozorovatelé naznačují, že Bílý dům tak chce zmírnit negativní dopad svědectví agentky Rowleyové.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme