Americký kongresman postřelený při baseballovém tréninku je v kritickém stavu

Americký kongresman Steve Scalise postřelený ve státě Virginia při baseballovém tréninku týmu republikánských politiků je v kritickém stavu. Pachatele policie při zásahu smrtelně zranila a ukazuje se, že šlo o levicově naladěného podnikatele ze státu Illinois.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé prohledávají místo činu v americké Virginii | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Scalisův stav je vážnější, než se původně předpokládalo. Utrpěl i zranění vnitřních orgánů a po prvotní operaci bude potřebovat ještě další.

Šestašedesátiletý James Hodgkinson, který svou střelbou kromě Scalise zranil podle agentury Reuters čtyři další lidi, se na sociálních sítích projevoval jako vášnivý kritik prezidenta Donalda Trumpa a Republikánské strany.

Střelec vnikl na trénink baseballu, zranil vlivného republikána Steva Scalise

Číst článek

Republikány dokonce v únoru nazval „Tálibánem Spojených států", jak televize CNN dohledala na jeho facebookovém profilu. Ukázalo se také, že střelec působil jako dobrovolník v kampani demokratického senátora Bernieho Sanderse.

Největší soupeř Hillary Clintonové v posledních prezidentských primárkách událost okomentoval a odsoudil jako ohavný čin, kterým je znechucen. Zraněného člena Sněmovny reprezentantů navštívil v nemocnici i prezident Donald Trump. 

Střelec zaútočil ve středu časně ráno na baseballovém tréninku republikánů. Ten se konal na hřišti, kde tým obvykle trénuje. Město Alexandria leží jen asi deset kilometrů od centra metropole Washingtonu.

„(Útočník) měl poloautomatickou zbraň. Střílel kolem sebe na různé lidi," popsal události televizi CNN další člen sněmovny Mo Brooks. Na pravidelném tréninku byl i další kongresman Steve Pearce, který na svém twitteru napsal, že je v pořádku.

Podle svědků útočník vypálil nejméně padesát střel. Republikánský senátor Jeff Flake americkým médiím řekl, že střelba trvala asi deset minut. Podle Flakea byl střelec před zadržením rovněž postřelen.

jkb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme