Americký kongresman slovenského původu vítá rozšíření NATO

Pozvání našeho nebližšího souseda do NATO ocenil ve Washingtonu jediný člen Sněmovny reprezentantů, který má slovenské předky John Mica. Kongresman aktivně loboval za vstup Slovenska do NATO a svým kolegům v dolní komoře trpělivě vysvětloval, proč nemůže být země jeho původu z procesu přijímání vyloučená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská vlajka | Foto: CIA

Jak informuje náš severoamerický zpravodaj Miroslav Konvalina, John Mica se upřímně raduje z toho, že Slovensko dostalo pozvánku do NATO. Říká, že se tak mělo stát dávno. Podle kongresmana je to důležitý den pro stabilitu Slovenska ve světě, který je stále nebezpečným místem pro život.

Pozorovatelé se domnívají, že vzhledem k silné podpoře republikánské administrativy rozšíření NATO a situaci v americkém Senátu bude přijetí Slovenska v horní komoře odsouhlasené bez větších námitek. Pozvání Slovenska do NATO oslavovali také slovenští diplomaté ve Washingtonu, kterým mezi prvními gratulovali jejich čeští kolegové.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme