Americký konzulát v Indii napaden

Dva ozbrojení útočníci napadli dnes ráno americký konzulát v Kalkatě na východě Indie. Čtyři policisté přitom přišli o život a devět lidí bylo zraněno. Podle mluvčí amerického velvyslanectví v Dillí nebyl zraněn žádný ze zaměstnanců Amerického střediska, ve kterém je i konzulát. První informace ukazují na to, že zatím neznámí pachatelé zahájili palbu u budovy na rušné ulici v centru Kalkaty z motocyklu. Další útok se odehrál ve východoindickém svazovém státě Ásám, kde separatisté zabili nejméně 16 lidí - z toho devět žen a tři děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího tamní policie obklíčili povstalci z Národní demokratické fronty Bódska vesnici Džangalbárí Pahárpur na hranicích s Bhútánem. Asi 30 povstalců NDFB vyhnalo obyvatele z domů a 16 jich zastřelilo na místě. Pět dalších je v kritickém stavu. Separatisté také zapálili asi 20 domů. Je to už druhý útok NDFB během uplynulého týdne. Při prvním povstalci zastřelili 18 lidí ve vesnici Bidžní.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme