Americký magnát vypovídal o půjčkách a darech izraelskému premiérovi

Izraelský premiér Ehud Olmert si v minulosti půjčil na soukromé výdaje desítky tisíc dolarů, nikdy je ale nevrátil. I to dnes před izraelským soudem prohlásil americký židovský magnát Morris Talansky. Právě od něj předseda vlády dostal statisíce dolarů. Izraelské úřady vyšetřují, zda šlo o úplatky, nebo "jen" o ilegální dary na Olmertovy politické kampaně, než se stal premiérem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ehud Olmert | Foto: Knesset

Obálky s mnoha tisíci dolarů v hotovosti. Půjčka 35 tisíc dolarů na Olmertovu rodinnou dovolenou v Itálii, kterou prý ale nikdy nevrátil. A také třeba pobyt v luxusním americkém hotelu. To vše prý Talansky poskytl Olmertovi a údajně za to nečekal žádné protislužby.

Proti Olmertovi ještě ani nepadlo obvinění. Dnešní Talanského výpověď je ale považována za svědectví před soudem. Úřady se totiž obávají, že až se vrátí do zámoří, jen těžko by ho znovu získaly.

Talansky potvrdil, že k výpovědím proti někdejšímu spojenci ho přiměli radikální rabíni v Izraeli. Ti chtějí premiéra zdiskreditovat kvůli jeho snaze dosáhnout kompromisu s Araby.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme