Americký ministr zahraničí John Kerry jednal v Tokiu o korejské krizi

Japonsko a Spojené státy nepřipustí, aby Severní Korea měla jaderné zbraně. V Tokiu to řekl japonský ministr zahraničí Funio Kišida po schůzce se svým americkým kolegou Johnem Kerrym. Ten předtím jednal o korejské krizi v Pekingu a Soulu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johne Kerry při návštěvě Japonska. 14. 4. 2013 | Zdroj: Reuters

Americký ministr zahraničí ujistil Japonsko, že Spojené státy ho v případě útoku budou bránit. Zdůraznil však, že korejskou krizi chce Washington řešit politicky.

Kerry řekl, že Spojené státy chtějí dosáhnout míru v regionu jednáním. V Severní Koreji mezitím vrcholí přípravy zítřejších oslav 101. výročí narození zakladatele státu Kim Ir-sena.

Spekuluje se, že Pchjongjang se v rámci výročí chystá odpálit raketu středního doletu. Japonský ministr zahraničí uvedl, že Tokio musí být na případné provokace KLDR připraveno.

Ministři zahraničí Spojených států a Japonska mluvili také o společném postupu v boji proti klimatickým změnám a kybernetické zločinnosti.

Helena Berková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme