Americký moderátor Larry King končí s pořadem Larry King Live

25 let vysílání a 40 tisíc rozhovorů, to je bilance pořadu televize CNN Larry King Live. Jeho moderátor se před několika hodinami naposled rozloučil s diváky. Bude sice dál se CNN spolupracovat, ale jen příležitostně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Larry King | Foto: Turner Broadcasting System, Inc.

Před čtvrt stoletím Larry King poprvé přivítal diváky svého pořadu. V té době už byl celostátně známým cenami několikrát ověnčeným moderátorem a úspěch slavil i s novou televizní show.

Ta se díky kanálu CNN International rozšířila do celého světa a Larry King tak začal být mimo Spojené státy spatřovaný jako prototyp amerického moderátora. Což bylo vzhledem k jeho mírnému nekonfrontačnímu stylu poněkud zavádějící.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o konci Larry King Live připravil Vít Pohanka.mp3

Do posledního vydání Larry Kingovi přišli vzdát hold a zároveň moderovat mladší kolegové Bill Maher a Ryan Seacrest a další televizní veteránka Barbara Walters. Krátké televizní pozdravy poslala řada celebrit i politiků.

Končící guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger oznámil, že 16. prosinec vyhlásil ve státě Dnem Larryho Kinga. Nahraný pozdrav poslal i prezident Barack Obama, živě vstoupil jeho předchůdce Bill Clinton. Pořad se nesl trochu v nostalgickém, ale zároveň rozverném duchu.

Larry King se svěřil, že i dál bude nosit šle, které se staly skoro symbolem jeho pořadu. I přes jeho mezinárodní věhlas je ale skutečností, že se v poslední době na Larry King Live dívalo pořád míň diváků.

Do popředí se dostávají dravější a tvrdší moderátoři, někteří s neskrývanými politickými preferencemi - ať už konzervativními nebo liberálními. Takový Larry King nikdy nebyl ale i to zřejmě přispělo k životnosti jeho pořadu.

Jeho poslední slova patřila divákům. „Děkuji. A namísto sbohem, co takhle nashledanou,“ rozloučil se viditelně pohnutý Larry King.

Vít Pohanka, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme