Americký prezident Barack Obama lituje, že si během summitu G8 nemůže zahrát golf

Britští politici mají zvláštní dar zorganizovat významné schůzky v těsné blízkosti slavných golfových hřišť. Probíhající summit G8 v severoirském Lough Erne je toho typickým příkladem. Těžko říct, jestli je to úmysl nebo náhoda. Každopádně někteří státníci by si místo zdlouhavých jednání radši obešli 18 jamek v čarokrásné krajině Severního Irska. Nebo alespoň jeden z nich – americký prezident Barack Obama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřiště na březích jezera Lough Erne navrhl slavný anglický golfista nedávné minulosti Nick Faldo | Foto: Jiří Hošek

„Jsem nešťastný, že si tu nebudu moct zahrát hezkých pár kol,“ posteskl si před pobaveným severoirským publikem americký prezident Barack Obama.

Na rozdíl od hostitele akce Davida Camerona nezmínil, že si trofej z čerstvě skončeného golfového US Open odváží domů Angličan, Justin Rose. Naopak se pochlubil setkáním s nejpopulárnějším sportovcem Severního Irska.

Přehrát

00:00 / 00:00

V severoirském Lough Erne natáčel zpravodaj ČRo Jiří Hošek

„Loni jsem se setkal s Rorym McIlroyem. Rory mi nabídl, že se pokusí vyřešit můj problém s golfovým švihem. Byl to zdvořilý způsob jak říct: „Potřebujete pomoc, pane prezidente.“

Hřiště na březích jezera Lough Erne navrhl slavný anglický golfista nedávné minulosti Nick Faldo. Asi netušil, že fairwaye budou v červnu 2013 sloužit coby přistávací plochy pro helikoptéry přivážející prominentní politické hosty.

Podle slavného irského golfisty Padraiga Harringtona je areál mimořádným zážitkem jak pro profesionály, tak i amatérské hráče:

„Některé údery dokážou nahnat hrůzu, je tu všude spousta vodních překážek. Ale je to pokaždé opravdové potěšení. I amatéři si tu můžou zahrát pár jamek pod normu hřiště. Jasně, párkrát taky skončí ve vodě, ale je to ten typ hřiště, na které vám zůstane spousta vzpomínek.“

Po summitu G8 ve skotském Gleneagles v roce 2005 nebo nedávné schůzce Bilderbergu ve watfordském The Grove, volají po uspořádání prestižní politické schůzky další fantastická golfová hřiště. Výběr mají Britové skoro neomezený.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme