Americký prezident děkoval vojákům

Americký prezident George Bush přijel poděkovat vojákům za službu v Iráku a v Afghánistánu na jednu z největších základen ve Ford Hood v Texasu. Promluvil také k rodinným příslušníkům vojáků, kteří v Iráku zahynuli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush při projevu | Foto: Česká televize

Mezitím šéf Pentagonu, Donald Rusmfeld překvapivě navštívil muže a ženy v uniformách sloužící v Bagdádu. Co ze touto snahou povzbudit americká vojska je, po tom pátral washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Velký potlesk si prezident Bush vysloužil ve chvíli, kdy 25 tisícům vojáků poděkovat za to, že i díky nim po dvou letech od začátku invaze zakořeňuje v Iráku svoboda.

Situace v zemi ale není ideální, o čemž svědčí nenadálá návštěva amerického ministra obrany v Bagdádu. Šéf Pentagonu tam byl už podeváté od pádu Husajnova režimu.

Tentokrát přijel s cílem odradit tamní vedení ovládané šííty od politických čistek a korupce. Vyzval k urychlenému vytvoření ústavní vlády, aby se nezpomalil politický proces.

Šéf Pentagonu je prvním americkým představitelem, který otevřeně vyjádřil obavy, že by se politický život v Iráku mohl ubírat nežádaným směrem.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme