Americký prezident Obama by měl v červnu přijet do Německa

Zřejmě počátkem června má americký prezident Barack Obama znovu navštívit Německo. Aby neovlivnil průběh volební kampaně, na programu nemá mít setkání s kancléřkou Angelou Merkelovou. S největší pravděpodobností bude Obama pobývat nedaleko českých hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: Tomáš Adamec

Podle neoficiálních informací by dvěma zastávkami Obamovy cesty měly být Drážďany a koncentrační tábor Buchenwald. Právě jeho vnější pracovní lágr Ohrdruf pomáhal na sklonku druhé světové války osvobozovat prezidentův prastrýc Charlie Payne.

"Na výslovné přání Bílého domu má mít návštěva spíše soukromý charakter," zjistil z diplomatických zdrojů server Spiegel.ONLINE. Barack Obama se tak s největší pravděpodobností nesetká se šéfkou spolkové vlády Angelou Merkelovou.

Prezident totiž údajně nechce zasahovat do průběhu německé předvolební kampaně. Objevily se ale taky informace o tom, že k sobě oba státníci zatím trochu složitě hledají cestu.

Související příspěvky:
M. Topolánek: Evropa se s B. Obamou shodla ve všem podstatném
Americký prezident Barack Obama je v Praze
Výroční summit NATO jedná o Rusku, Afghánistánu i nové obranné strategii
Barack Obama v Londýně jednal s prezidenty Ruska a Číny
Obama přijel do Evropy, v Berlíně ho přivítali jako rockovou hvězdu

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme