Americký prezident Obama hledá společnou řeč s republikány

Bílý dům se snaží vyjít s republikány. Ti nedávno získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů a hrozí prezidentu Baracku Obamovi hodně zkomplikovat život. Proto je pozval na schůzku a snaží se s nimi najít společnou řeč.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Obama

Prezident Obama | Foto: Bílý dům

Američané nehlasovali pro politický pat a stranické válčení za každou cenu, žádají naši spolupráci, prohlásil po schůzce se zástupci Kongresu Barack Obama. S republikány potřebuje co nejrychleji najít kompromis.

Na konci roku vyprší platnost nižších daní pro bohatší Američany. Prezident je chce zvýšit, ale republikáni by mohli odpovědět obstrukcemi například při ratifikaci nové smlouvy START s Ruskem o omezení jaderných zbraní. Barack Obama ji chce mít definitivně schválenou do konce roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

USA - Obama - Kongres - delší.mp3

Když ale nenajde s republikány společnou řeč, můžou zhatit jeden z hlavních proklamovaných úspěchů zahraniční politiky Bílého domu za poslední dva roky.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme