Americký prezident Obama slibuje brzký návrat vojáků z Iráku

Velká část amerických vojáků by měla být z Iráku do roku doma. V rozhovoru pro televizní stanici NBC to řekl prezident USA Barack Obama. Iráčané jsou podle jeho slov nyní připravení převzít větší díl odpovědnosti za svou vlastní bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Američané rozdávají léky v Iráku | Foto: National Guard New York

Barack Obama se netají záměrem stáhnout co nejdřív co největší počet amerických jednotek z Iráku. Současně chce skoro zdvojnásobit jejich počet v Afghánistánu.

S představiteli Pentagonu už se radil o tom, jak postupovat, aby neohrozil křehkou stabilitu, které se v Iráku podařilo dosáhnout. V rozhovoru pro televizi NBC nyní ocenil, že Iráčané mohli o víkendu volit své místní zastupitele v komunálních volbách.

Američané už nyní podle prezidenta Obamy mohou iráckým bezpečnostním silám předávat stále větší díl zodpovědnosti. To by mělo umožnit, aby se do jednoho roku ze země stáhl významný počet amerických vojáků.

Vít Pohanka, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme