Americký prezident obhajoval postup v Iráku

George Bush Američanům připomněl, proč musí být jejich vojáci v Iráku. Prezident přerušil dovolenou, aby čelil klesajícím preferencím a výtkám, že čím déle v Iráku zůstanou, tím větší tam budou mít problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: AFP

V projevu k veteránům amerických válek v Salt Lake City ve státě Utah George Bush zdůraznil, že Spojené státy nebudou čekat na to, až na ně teroristé znovu zaútočí.

Prezident Bush řekl, že strategie jeho vlády v boji s terorismem má tři součásti. První je ochrana vlasti, vytváření takových organizačních, materiálních a legislativních podmínek, které Spojené státy ochrání lépe než v minulosti.

Druhá součást je nejnebezpečnější a spočívá v ofenzivním napadání teroristů všude na světě, kde se vyskytují, včetně Iráku, kde je hlavní fronta amerického boje s terorismem.

Třetím dlouhodobým cílem je šíření svobody a demokracie ve světě, která vychází z přestavy, že demokratické režimy spolu neválčí a neumožní nástup tyranům.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme