Americký prezident ocenil americké vojáky v Iráku

Prezident George Bush, který tráví Velikonoce v Texasu, navštívil americké vojáky, kteří bojovali v Iráku a řekl jim, že se o Velikonocích modlí za americké jednotky v zámoří. Bezpečnější Irák změní podle George Bushe svět, ale bude to těžké. Ocenil statečnost amerických jednotek v Iráku a označil jejich výkony jako brilantní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Jak zaznamenal zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, prezident Bush trvá na tom, že Spojené státy jednají v Iráku správně.

Prezident Bush řekl americkým reportérům v Texasu, že pokud velení amerických jednotek v Iráku požádá o posily, tak je dostane. Nejvyšší američtí velitelé včetně prezidenta se domnívají, že současné násilí v Iráku je snahou několika málo lidí zastavit proces demokratizace.

Incidenty ve Fallúdži a jižně od Bagdádu byly podle George Bushe v podstatě jen prací násilnických gangů, které vnucovaly svou vůli nevinným lidem.

Americké jednotky dělají, co mají, aby byl Irák bezpečnější na cestě k míru. Prezident Bush zároveň řekl, že jsou Američané otevření doporučením ze strany irácké vládní rady, jak zavést pořádek. Prezident Bush se modlí za ty, kteří zahynuli při zajišťování bezpečnosti a za ty, kteří přitom strádají.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme