Americký prezident ocenil i fenomenálního boxera

V Bílém domě se udělovala nejvyšší americká vyznamenání. Novými držiteli prezidentské medaile svobody jsou boxerská legenda Muhammad Ali a dosavadní šéfa americké centrální banky Alan Greenspan.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Mezi těmi, kterým v minulých letech prezident George Bush Cenu svobody udělil, byl také exprezident Václav Havel. Prezident Bush letos vyznamenal především nepolitické osobnosti, jako zpěvačku Arethu Franklinovou, golfovou hvězdu Jacka Nicklause a bývalého předsedu sboru náčelníků štábů americké armády Richarda Myerse.

George Bush při slavnostním ceremoniálu v Bílém domě připomněl nejslavnější okamžiky karíéry Muhamadda Aliho, který devatenáctkrát obhájil titul profesionálního mistra světa v těžké váze.

Bankéř Alan Greenspan stál zase plných 18 let v čele americké centrální banky. Mezi vyznamenanými byl i Paul Rusesabagina, manažer hotelu ve Rwandě, který v období genocidy zachránil život řadě lidí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme