Americký prezident ocenil i fenomenálního boxera

V Bílém domě se udělovala nejvyšší americká vyznamenání. Novými držiteli prezidentské medaile svobody jsou boxerská legenda Muhammad Ali a dosavadní šéfa americké centrální banky Alan Greenspan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Mezi těmi, kterým v minulých letech prezident George Bush Cenu svobody udělil, byl také exprezident Václav Havel. Prezident Bush letos vyznamenal především nepolitické osobnosti, jako zpěvačku Arethu Franklinovou, golfovou hvězdu Jacka Nicklause a bývalého předsedu sboru náčelníků štábů americké armády Richarda Myerse.

George Bush při slavnostním ceremoniálu v Bílém domě připomněl nejslavnější okamžiky karíéry Muhamadda Aliho, který devatenáctkrát obhájil titul profesionálního mistra světa v těžké váze.

Bankéř Alan Greenspan stál zase plných 18 let v čele americké centrální banky. Mezi vyznamenanými byl i Paul Rusesabagina, manažer hotelu ve Rwandě, který v období genocidy zachránil život řadě lidí.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme