Americký prezident pokračuje v návštěvě Ruska

Prezident Spojených států George Bush věnuje sobotu prohlídce Petrohradu. Přiletěl tam se svým hostitelem Vladimírem Putinem, který jak, uvádí náš zpravodaj v Ruské federaci Petr Voldán ocenil výsledky rusko-amerického summitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush a V. Putin | Foto: ČTK/AP

Všech cílů návštěvy amerického prezidenta v Rusku bylo dosaženo, prohlásil Vladimir Putin, který v sobotu provází svého hosta svým rodným městem při prohlídce Ermitáže. Společně s Gergem Bushem uctili památku půl miliónu obyvatel Petrohradu, kteří padli během II. světové války.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán: G. Bush v Petrohradu

Prezidenti návštíví petrohradskou univerzitu, kde by měli odpovídat zejména na otázky studentů. Večer mají jít do Mariinského divadla na Čajkovského balet Louskáček. Do víkendového programu byla zařazena i plavba lodí na Něvě, prohlídka pravoslavné Kazanské katedrály a petrohradské synagogy.

Návštěvu George Bushe v Petrohradě provázely demonstrace. Demonstranti nebyli početní ale zato odhodlaní. Několik jejich vůdců bylo zadrženo policisty v civilu, když se jim podařilo prorazit policejní kordon. Proti Bushovi a americké politice protestovalo na shromážděních v centru města několik set komunistů, nacionalistů a antiglobalistů.

Milan Kopp, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme