Americký prezident pro přechodný palestinský stát

Americký prezident George Bush v dlouho očekávaném projevu navrhl zřízení přechodného palestinského státu. Zdůraznil však, že Palestinci si svůj stát nemohou vynutit násilím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK/AP

Cesta k němu - a k urovnání konfliktu na Blízkém východě - vede skrze zásadní reformy a odchod Jásira Araffata z čela palestinské autonomie. Podle Bushe musí být palestinský stát vycházet z principů demokrace, tržní ekonomiky a musí jednoznačně bojovat proti terorismu.

Přehrát

00:00 / 00:00

G. Bush pro přechodný palestinský stát

Palestinské vedení i Jásir Arafat přijali příznivě myšlenky obsažené v projevu amerického prezidenta George Bushe k Blízkému východu. Podle agentury AFP to uvádí oficiální komuniké.

Přední palestinský představitel Saíb Irikát považuje Bushovu výzvu ke změně palestinského vedení za nepřijatelnou. Izraelský ministr spojů Reuven Rivlin v první reakcí vyslovil nad Bushovým projevem potěšení, ale sdělil, že odmítá koncepci přechodného palestinského státu.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme