Americký prezident v Orlandu znovu vyzval ke zpřísnění pravidel držení střelných zbraní

Americký prezident Barack Obama při návštěvě Orlanda znovu žádal zpřísnění zákonů regulujících držení střelných zbraní. Obama se setkal s přeživšími i rodinami obětí víkendového útoku, při kterém zahynulo 49 návštěvníků gay klubu. Prezident také odsoudil diskriminaci homosexuálů a dalších menšin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden uctili v Orlandu památku obětí střelby v gay klubu | Zdroj: Reuters

Barack Obama po setkání s rodinami, které oplakávají své nejbližší, znovu apeloval na politiky, aby zpřísnili pravidla držení střelných zbraní.

„Nemůžeme zastavit každého člověka, který se rozhodně někomu ublížit, ale můžeme omezit dopady podobných činů,“ řekl prezident s tím, že doufá, že senát už příští týden schválí změny.

Barack Obama a viceprezident Joe Biden mluvili se zraněnými, pozůstalými i záchranáři, lékaři a policisty, kteří v noci na neděli v gay klubu Pulse zasahovali.

Řada obyvatel Orlanda uvádí, že prezidentovo úsilí oceňuje a podporuje ho ve snaze zákony zpřísnit.

29letý útočník Omar Mateen si počátkem června legálně pořídil útočnou pušku, přestože ho v minulosti FBI vyšetřovala pro podezření z napojení na militantní skupiny.

O útočníkovi mezitím vycházejí najevo další souvislosti. Podle nových informací během útoku posílal textové zprávy své manželce a aktivní byl i na sociální síti facebook. Telefonoval také do místní zpravodajské stanice.

Střelba do lidí v USA | Foto: ČTK

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme