Americký Senát bude hlasovat o historické zdravotnické reformě

Americké zdravotnictví čekají zřejmě velké změny. Senát bude právě dnes hlasovat o reformě zdravotního pojištění, která má být nejrozsáhlejší za poslední 4 desítky let. Prosazuje ji Barack Obama a jeho demokratická strana má podle všeho zajištěnou dostatečnou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama při projevu | Foto: US Department of Defense

Reforma má především redukovat počet nepojištěných Američanů. Podle odhadů je jich asi 46 milionů a pokud projde Senátní návrh, měl by se snížit o víc než 30 milionů. Nová legislativa počítá se zavedením povinnosti pojistit se, kterou Američané ze zákona nemají.

Má zavést větší regulací pojišťovacího trhu a také dostat pod kontrolu náklady na zdravotnictví. Ty totiž ve Spojených státech rychle rostou a jsou nejvyšší ze všech průmyslově vyspělých zemí.

Pokud Senát reformu dnes schválí, musí se na konečné podobě velmi rozsáhlého zákona dohodnout ještě s dolní Sněmovnou reprezentantů, která v listopadu schválila vlastní verzi.

Vít Pohanka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme