Americký Senát rozhoduje o nové smlouvě START

Američtí senátoři rozhodují o nové smlouvě START. Dohoda o snížení jaderných arzenálů Spojených států a Ruska se nelíbí některým republikánům. Podle Bílého domu má ale naději na schválení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washingtonský Kongres

Washingtonský Kongres | Foto: Vojtěch Pohanka

Senátoři budou nejprve rozhodovat o tom, jestli už ukončí debatu o textu smlouvy. Pokud se rozhodnou, že ano, můžou pak hlasovat o jejím definitivním schválení.

Stoupenci ratifikace říkají, že už mají dokument zákonodárci k dispozici dostatečně dlouho, aby ho prostudovali a rozhodli se, jak budou hlasovat.

Někteří republikáni ale považují smlouvu START za příliš důležitý dokument, než aby o něm hlasoval Senát ve stávajícím složení. Podle nich by se mělo o smlouvě rozhodnout až po Novém roce, kdy v horní komoře amerického kongresu zasednou senátoři zvolení v listopadových volbách.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme