Americký Senát zahájil debatu o nové smlouvě START

V americkém Senátu začala debata o nové smlouvě START. Rusko-americká dohoda o omezení jaderných zbraní se nelíbí některým republikánům. Hrozili zablokovat nebo aspoň zdržet projednávání čtením kompletního textu smlouvy s dodatky. Ale neuspěli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washington

Washington | Foto: Vojtěch Pohanka

„Smlouva START je velmi důležitý dokument, který bude mít velmi vážné důsledky. A ty je nutné zvážit a podrobně prodiskutovat,“ říká republikánský Senátor John Kyl s tím, že do Vánoc, kdy se podle očekávání senátoři rozjedou do svých domovských států, nebude na potřebnou diskuzi dostatek času.

Vůdci demokratické většiny ale poukazují na to, že mají dokument senátoři k dispozici už od května. Republikánskou opozici viní z pokusu zdržet projednání smlouvy procedurálně do ledna. To už totiž v Senátu nastoupí o několik víc republikánů a bude podle všeho těžší dát dohromady dvě třetiny hlasů nutné pro ratifikaci.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme