Americký senátor hrozí Iránu vojenským úderem

Zástupce USA na mnichovské bezpečnostní konferenci, senátor Joe Liebermann připustil, že spor o íránský jaderný program by mohl skončit válkou. Je tak prvním zámořským politikem, který připustil možný vojenský úder.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký senátor Joseph Liebermann na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Americký senátor Joseph Liebermann na mnichovské bezpečnostní konferenci. | Zdroj: ČTK

Liebermann definoval současnou situaci kolem íránského jaderného programu slovy: "Musíme se rozhodnout. Buď pro tvrdé hospodářské sankce tak, aby diplomacie začala fungovat, anebo stojíme před vojenským zásahem."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Hošek popisuje rozhořčení amerického senátora Joe Liebermanna vůči Íránu.

Senátora se dotklo vystoupení íránského ministra zahraničí Mottakiho na mnichovské konferenci. Jeho vyjádření označil Liebermann za směšné.

Poradce prezidenta Baracka Obamy pro otázky národní bezpečnosti, James Jones, byl ve výběru slov mírnější. Uvedl, že pokud Írán nepodrobí svůj jaderný program kontrole, vystaví se tak hrozbě přísných opatření a izolace.

Jiří Hošek, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme