Americký soud zablokoval financování výzkumu na kmenových buňkách

Americká vláda nemůže rozšířit financování výzkumu kmenových buněk. Rozhodl o tom federální soud ve Washingtonu. Odpůrci bádání, při kterém se pracuje s buňkami embryí starých jen několik dnů, slaví přinejmenším dočasný úspěch.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

20x zvětšený pohled na kmenové buňky

20x zvětšený pohled na kmenové buňky

Kmenové buňky a jejich využití zůstává ve Spojených státech kontroverzní. Zastánci takového výzkumu si od něj slibují pokrok při hledání nových terapií pro zatím nevyléčitelné nemoci jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Odpůrci, hlavně z řad křesťanských organizací poukazují, že embryo po odběru umírá a považují to za neetické.

Prezident Obama před časem zrušil zákaz federálního financování pro takový výzkum, který prosadil jeho předchůdce George Bush. Snaha současné vlády rozšířit jeho podporu teď narazila na žalobu. Dokud o ní soud nerozhodne, nesmí federální úřady financování výzkumu na kmenových buňkách rozšířit.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme