Americký stát Virginia se stal terčem posměšků celých USA

Ale také středem pozornosti médií. Zákonodárci tam totiž schválili ve sněmovně zákon, který zakazuje ukazovat spodní prádlo na veřejnosti. Padesátidolarovou pokutu tam může dostat žena nebo muž, kterým je na veřejnosti vidět okraj kalhotek, slipů, ramínek košilky nebo bude vidět, že mají delší nátělník než košili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podprsenka | Foto: Daniela.výrobce.cz

Virginie sousedí s hlavním městem Washingtonem, kde nový zákaz zaujal zpravodaje Českého rozhlasu Miroslava Konvalinu

Většina vážených virginských zákonodárců si myslí, že když ve frontě u pokladem v supermarketu jim oči sklouznou na odkrytou součást spodního prádla před nimi stojící dívky, potrestáno pokutou by mělo být chlípné děvče. S návrhem zákona přišli lidé, kteří si myslí, že spodní prádlo nemá vůbec spatřit světlo světa. Považují to za pornografické a urážející. Stejně tak, jako když se na veřejnosti objeví intimní části lidského těla.

V křesťansky orientovaných Spojených státech se na rozdíl od muslimských zemí nemusejí ženy zahalovat hlavu, ale jiné půvaby dnes stále obéznějších amerických obyvatel musí podle dohlížitelů na dobré mravy zůstat skryty. Zvláště zavrženíhodné jsou osoby, které zviditelní své spodní prádlo nebo intimní část těla vědomě.

Zakázané je necudně ukazovat prádlo od pasu dolů, byť by se dívky nechaly inspirovat třeba Britney Spears. Řada lidí se domnívá, že nový zákon Virginie, který putuje do Senátu, odporuje ústavě a vrací občany do doby, kdy se diskutovalo, zda nezahalený kotník není něco příliš oplzlého.

Už před rokem přišli s podobným zákonem v Louisianě, kde hodlali zakázat kalhoty bokovky. Tam chtěli poslat ženy v nemravně střižených džínách až na půlroku do vězení a nutit je zaplatit 500dolarovou pokutu. Zákonodárci to nemají lehké, tlačí na ně kněží a věřící veřejnost. "Proč neschválíme zákon pokutující dámy za hluboké výstřihy?," napsal jeden americký komentátor. "Připomínám, že i ve Spojených státech píšeme rok 2005, ozvěny středověku sem občas doléhají docela hlasitě, ale upalovat se tady určitě nebude."

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme