Americký Středozápad trápí sněhové bouře

Už přes dvě desítky obětí si vyžádalo zimní počasí na americkém Středozápadě. Většina z nich zemřela při nehodách na namrzlých a zasněžených silnicích této části USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžení | Foto: Jan Rosenauer

Lidé bourali vážně a často hlavně ve státech Kansas a Nebraska. Tam sice znají chladné zimní počasí, ale málokdy zažívají tolik sněhu v kombinaci s náledím.

Meteorologové aktuálně varují řiče od kanadské hranice na severu po Texas na jihu a od západního Colorada po Illinois před velmi rozsáhlou sněhovou bouří, kdy sněžení kombinované se silným větrem snižuje viditelnost na minimum.

Na některých místech už místní úřady uzavřely dálnice, v Oklahomě je vyhlášený stav nouze. Během Štědrého dne napadlo místy půl metru sněhu, tvořily se až metr a půl vysoké závěje. Jinde padal déšť se sněhem a tvořila se námraza.

Kromě pozemní dopravy je poznamenaná i letecká, zrušené byly stovky letů, a to znamenalo nepříjemné komplikace pro cestující po celých Spojených státech amerických.

Vít Pohanka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme