Americký tisk Bushe za evropské turné nechválí

Prezident Spojených států Georeg Bush se po pětidenní cestě po Evropě vrátil zpět do Washingtonu. Jak informuje naše washingtonská zpravodajka Olga Krupauerová, Bushovo turné hodnotí amerického sdělovací prostředky poněkud rozpačitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush se Evropanům představil, nikoho ale nepřesvědčil. Vtipkující prezident získal body za image, jeho myšlenky mu nevynesly nic, napsal The Washington Post. Bushovi se podle listu podařilo argumentovat, že Spojené státy se budou v Evropě i nadále angažovat. Bush navrhl široké rozšíření NATO a dlouhodobé partnerství s Ruskem. Amerika ale musí podle listu The Washington Post své sliby podpořit konkrétními činy. To platí především pro Makedonii, kam Bush odmítá poslat americké jednotky, přestože jde o kandidáta na členství v NATO.

Další dnešní list The New York Times konstatuje, že Bushovi se během evropského turné nepodařilo zúžit propast mezi USA a Evropou v otázce globálního oteplování. Bushova energetuická politika naopak ještě zhorší emise skleníkových plynů v USA.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme