Americký torpédoborec a několik dalších lodí se staly terčem útoku v Rudém moři

Americký torpédoborec a několik komerčních plavidel se v neděli v Rudém moři stalo terčem útoku, oznámil Pentagon. Jemenští šíitští povstalci Húsíové vzápětí podle agentury Reuters oznámili, že v Rudém moři provedli dronový a raketový útok na dvě izraelská plavidla, která ignorovala jejich výzvy.

Washington/ Saná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký válečná loď v Rudém moři

Americké ministerstvo obrany neupřesnilo, odkud byl útok veden. (ilustrační foto) | Foto: U.S. Navy Theoplis Stewart | Zdroj: Reuters

„Jsme si vědomi zpráv o útocích na USS Carney a komerční plavidla v Rudém moři a budeme poskytovat informace, jakmile budou k dispozici,“ uvedl Pentagon.

Nad Gazou létají americké drony. Pentagon pomocí nich hledá rukojmí

Číst článek

Americké ministerstvo obrany neupřesnilo, odkud byl útok veden. Nejmenovaný americký činitel ale agentuře AP řekl, že útok trval více než pět hodin a byl veden z jemenského Saná. Podle dalšího amerického zdroje torpédoborec nejméně jeden z útočných dronů sestřelil.

Jemenští povstalci Húsíové uvedli, že zaútočili na izraelská plavidla Unity Explorer a Number Nine. Húsíové na lodě v Rudém moři v poslední době útočili opakovaně. S Íránem spřízněná jemenská skupina také podnikla tento měsíc několik raketových a dronových útoků zacílených na Izrael.

Povstalci, kteří v Jemenu od roku 2015 válčí proti koalici vedené Saúdskou Arábií, se stali významnou vojenskou silou v regionu, mají desetitisíce bojovníků a velký arzenál raket a útočných dronů, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme