Americký vědec nechce být obětním beránkem

Americký vědec, který byl vyslýchán v souvislosti se zásilkami antraxu, pokračuje ve své aktivní obraně. To, že policie zveřejnila jméno, i když proti němu neměla potřebné důkazy, označil Steven Hatfield za neetické. Bývalý armádní chemický specialista se obrátil na ministra spravedlnosti Johna Ashcrofta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

antrax léky | Foto: Armáda ČR

Steven Hatfield se už před dvěma týdny veřejně ohradil proti tomu, že byly široce medializovány prohlídky jeho domu a že je širokou veřejností považován za hlavního podezřelého při hledání strůjce smrtících dopisových zásilek rozesílaných v Americe loni na podzim. I když se FBI zajímá v souvislosti s tímto případem o několik desítek lidí, doktor Hatfield byl jako jediný předhozen veřejnému mínění a jeho kariéra i osobní život jsou pod zničujícím tlakem. Bývalý armádní chemický specialista znovu předstoupil před novináře, aby podle jeho slov mohl ostatním Američanům do očí říci, že s tímto zločinem, který stál život několika lidí a desítky dalších skončily v nemocnici, nemá nic společného.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme