Americký viceprezident podpořil jednotné a nezávislé Kosovo

Po včerejší návštěvě Srbska se americký viceprezident Joe Biden přesunul do Kosova, kde ocenil úsilí kosovské vlády o vybudování moderního, funkčního, multietnického státu. Zároveň zdůraznil potřebu ještě větší ochrany národnostních menšin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký viceprezident Joseph Biden

Americký viceprezident Joseph Biden | Foto: www.whitehouse.gov

Biden uvedl, že je potřeba dále zdokonalovat systém řízení státu a ekonomiky a podmínky pro všechny národnostní menšiny. Amerického viceprezidenta v Kosovu přivítaly ulice plné lidí, patří totiž mezi jednoho z největších zastánců kosovské nezávislosti. Kromě oficiálních rozhovorů Biden promluví k poslancům v kosovském parlamentu a setká se i s americkými vojáky z místní základny. Na kosovském území totiž leží jedna z největších amerických vojenských základen v Evropě.

Do Kosova Biden zamířil ze Srbska, kde vyzval představitele státu k pragmatičtějšímu přístupu vůči Kosovu. Bělehrad totiž neuznává kosovské doklady jako jsou pasy, občanské průkazy nebo obchodní dokumenty. Ještě v Srbsku Biden dodal, že by se měla zvýšit bezpečnost Srbů žijících v Kosovu.

Přečtěte si také:
Spojené státy podpořily Srbsko na cestě euroatlantické integrace
Americký viceprezident Joe Biden je na cestě po třech balkánských zemích
Srbsko očekává historickou návštěvu viceprezidenta Spojených států

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme