Americkým volbám předcházejí obavy o regulérnost hlasování

Letošní americké prezidentské volby zřejmě poznamenají spory o platnost odevzdaných hlasů. Mnoho států sice změnilo pravidla a zařízení pro hlasování po sporech o výsledek voleb na Floridě v roce 2002. Dva týdny před hlasováním se ale množí informace o nových problémech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Miroslav Konvalina

Dobrá zpráva - letos se k volbám registrují rekordní počty Američanů a očekává se proto nezvykle vysoká volební účast. Spatnou zprávou je skutečnost, že mnoho států možná nebude mít ve volebních místnostech dostatek personálu a objevují se zprávy, že v některých místech selhává elektronický volební systém.

Nevládní organizace Acorn, která se snaží registrovat co největší počet voličů, navíc čelí obviněním z podvodů. Jak republikánská, tak demokratická strana už konzultují a najímají právníky. Není vyloučené, že výsledky v některých klíčových státech budou po volbách předmětem soudních sporů.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme