Američtí civilní piloti budou nosit pistole

Piloti amerických dopravních letounů budou moci nosit do kabin pistole. Předtím ale musí projít výcvikem, ve kterém se naučí, jak je bezpečně používat na palubě letounu. Opatření zahrnuje zákon o zřízení ministerstva vnitřní bezpečnosti, který včera podepsal prezident George Bush. Zákon stanovuje, že příslušné kurzy připraví a zorganizuje Úřad pro bezpečnost v dopravě. Podle něj dostačuje, když je na palubě profesionální bezpečnostní agent, který je vycvičen ke zvládání nouzových a zátěžových situací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Přesto musí úřad vybrat typ zbraně, kterou piloti budou smět držet při sobě, a vypracovat způsob kontroly, jak bude vnášena do letounu a vynášena ven. Piloti budou muset také projít zatím neupřesněnými testy. Očekává se, že zbraň bude chtít u sebe po dobu letu nosit až polovina ze 75 tisíc amerických komerčních pilotů. Mnozí cestující ale považují vybavení pilotů zbraněmi na palubě za krajně nebezpečnou.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme