Američtí Demokraté se stali terčem dalšího hackerského útoku. Obviňují z něj Rusko

Americká Demokratická strana tvrdí, že se stala terčem dalšího hackerského útoku. Stranické vedení z něj obviňuje ruské zpravodajské služby, které se tím údajně snažit ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech. Jde už o druhý takový útok za poslední měsíce. V červenci po podobném úniku interních emailů rezignovalo nejvyšší vedení Demokratické strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technologie (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Útok je podle amerických médií zřejmě dílem hackera, který vystupuje pod jménem Guccifer 2.0 a přihlásil se ke zveřejnění dokumentů Demokratické strany před červencovým sjezdem.

Vedení Demokratické strany ale obviňuje z útoku na servery ruské špióny. S tím, že se snaží poškodit Demokraty a pomoci ke zvolení republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi.

Souběžně se objevily i informace o uniklých emailech z pošty bývalého ministra zahraničí Colina Powella. Vlivný republikán v nich označil Donalda Trumpa za národní ostudu a obvinil ho z propagace rasistických myšlenek.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme