Američtí finančníci mohou využít kurzy přípravy na život ve vězení

Není nad radu odborníka. Platí to i v případě, že máte jít do vězení a chcete vědět, na co se připravit. Ve Spojených státech mohou lidé, kteří musejí za finanční podvody do vězení, využít služeb hned několika specializovaných konzultačních firem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení - ilustrační foto

Vězení - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Larry Levine strávil ve vězení 10 let za pašování drog, podvody s cennými papíry a nelegální prodej automatických zbraní. To je minulost. Dnes je to úspěšný podnikatel. Vlastní a vede společnost, která se jmenovala "Vězeňští poradci", nedávno se ale přejmenovala na "Vězeňští poradci pro Wall Street". I to naznačuje, že se nyní specializuje na poradenství pro finančníky, kteří byli odsouzeni za nezákonné praktiky, a čeká je nástup do vězení.

Larry Levine není sám. Podobných firem je v Americe podle odhadu listu USA Today nejmíň 6 a za své služby účtují až 20 000 dolarů. Jejich pomoc před pobytem za mřížemi využil i například Bernard Madoff, který připravil investory o desítky miliard dolarů. Nemusel platit, protože měl soudem zablokovaný veškerý majetek.

Dá se ale odhadnout, že batlimorská společnost, která ho na 150letý pobyt v novém domově připravovala, počítá s publicitou a reklamou, kterou jí poradenství zřejmě nejplodnějšímu podvodníkovi v dějinách amerického finančnictví přinese.

Zakladatelé takových poradenských firem se, soudě podle jejich vystupování v médiích, za svou práci nijak nestydí. Přechod z luxusního bytu nebo opulentní usedlosti finančníka do vězeňské cely je asi pochopitelně docela drastickou zkušeností. A když má z čeho platit, proč ho (nebo ji) nevyškolit v tom, co má čekat a jak se má chovat, až přijde do kontaktu s ostatními vězni.

Američané jsou praktičtí lidé. Když se vyskytne nějaký problém, většina z nich k němu přistoupí pragmaticky a snaží se ho konstruktivně řešit. Existence poradenských služeb pro finanční podvodníky naznačuje, že i oni zůstávají pragmatiky bez ohledu na to, jak trudný osud je čeká.

Související příspěvky:
Americká policie zabavila majetek podvodného finančníka Madoffa
Americký finančník Madoff je ve vězení, přiznal se k miliardovým podvodům
Americký finančník Madoff stanul před soudem
Krach bankéře udělal konec smířlivosti při dělení majetku
Madoff - zloděj století, nebo psychopat?
Americký finančník Madoff byl propuštěný do domácího vězení

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme