Američtí herci vyzývají prezidenta k uklidnění situace

Více než 100 amerických herců a dalších celebrit vyzývá amerického prezidenta George Bushe, aby se vyhnul válce s Irákem. Hvězdy jako Kim Basingerová, Matt Damon, Ethan Hawke, Uma Thurmanová, Samuel L. Jackson, Jessica Langeová a Martin Sheen podepsaly dopis naléhající na Bushe, aby opustil válečnickou rétoriku. Dopis bude podle organizátorů zveřejněn při dnešní tiskové konferenci, kterou budou uvádět Anjelica Hustonová a hvězda někdejšího televizního seriálu MASH Mike Farrell.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK/AP

Ten také spolu založil skupinu Artists United To Win Without War - Umělci společně pro vítězství bez války. Kromě celebrit výzvu podepsali i admirál ve výslužbě Eugene Carroll a někdejší americký velvyslanec v Iráku Edward Peck. George Bush pohrozil iráku vojenskou invazí, pokud se nezbaví zbraní hromadného ničení, které podle něj vlastní a s nimiž ohrožuje USA a jejich spojence.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme