Američtí katolíci proti Kerrymu

Část amerických katolických duchovních během víkendu vystupňovala kampaň proti prezidentskému kandidátovi Johnu Kerrymu. Skupina biskupů, která nesouhlasí s podporou senátora Kerryho právu žen na rozhodnutí o potratu a výzkum kmenových buňek, varovala věřící, že volbou pro Kerryho by se dopustili těžkého hříchu. V převážně katolickém státě Nové Mexiko je část kněží proti takovému zastrašování věřících voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry a George Bush | Foto: AFP

Mezi několika sty věřícími římskokatolického kostela Santa Maria de La Paz v Santa Fe jsou jak příznivci George Bushe, tak Johna Kerryho. Vědí, že Kerry je katolík, který chce respektovat celou společnost. Menšině biskupů se ale líbí zdánlivě zbožnější protestant Bush navzdory tomu, že proti vůli papeže zaútočil na Irák.

Někteří biskupové dokonce spojují Kerryho s ďáblem. Farář Adam Ortega Yortiz je zděšen nekompromisním přístupem menšiny biskupů, říká, že hrají svou vlastní politiku a myslí si, že Kerry je naopak typický katolík, který miluje svou víru a rodinu. Nerozhoduje se podle jiných, ale podle svého svědomí.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme