Američtí křesťané chtějí 11. září pálit korán

Myšlenka pálení muslimské svaté knihy koránu vyvolává stále větší pobouření v muslimském světě. S plánem pálit korány na výročí teroristických útoků z 11. září přišla jedna církev na Floridě. Záměr amerických protimuslimských radikálů kritizují islámské organizace. Distancují se ale od něj také umírněnější křesťanská sdružení v USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na stránky Koránu | Foto: Fotobanka stock.xchng

Pálení Koránu vyhlásila křesťanská organizace v Gainesville na Floridě jako připomínku obětí z 11. září. Na chystanou akci radikálů už zareagovala káhirská univerzita al-Azhar, která je ve světě považována za nejdůležitější instituci sunnitské vzdělanosti. Pálení Koránu má podle ní „podněcovat nenávist a šířit diskriminaci“.

Šéf Íránské organizace pro islámskou kulturu Mehdí Mostafáví zase prohlásil, že jde o urážku lidí jiné víry. Za akcí prý stojí extremisté a sionisté, kteří potřebují vyvolávat rozkol mezi různými náboženstvími. V Indii už muslimové proti chystanému pálení koránu i demonstrovali.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme