Američtí lesníci dostali od vlády větší pravomoci

Americká administrativa dala větší pravomoci lesním správám. Lesníci by měli mít volnější ruce při rozhodování o kácení a dalším komerčním využití federálních porostů. Ochránci přírody v tom vidí další důkaz toho, že prezident Bush dává přednost americké prosperitě před ekologií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní cesta | Foto: Jiří Heller

Jak uvádí severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, prezidentu Georgi Bushovi se daří postupně měnit ekologická pravidla zavedená Clintonovou administrativou. Správci lesů tvrdí, že drastické omezování těžby v uplynulém desetiletí lesy jen poškodilo, ochránci přírody zastávají zcela opačný názor a obávají se o osud ohrožených živočichů ve 155 národních lesích.

Bushova administrativa snažící se nastartovat "vystydlou" ekonomiku dala minulý týden firmám volnost v emisích, už dříve odmítla plán boje proti globálnímu oteplování, prosazuje těžbu ropy v aljašské divočině a odmítla zákaz sněžných skútrů v Yelowstonském národním parku. Ochránci přírody říkají, že republikáni splácejí po volbách přízeň těm, kteří je v předvolební kampani podpořili a atakovaná příroda nemá ani tučná konta, ani volební právo.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme