Američtí odborníci se obávají války na dvou frontách

Spojené státy by jen s potížemi vedly válku na dvou frontách - v Afgánistánu a v iráku. Podle dnešního vydání Washington Post by se americká armáda ocitla ve dvojím stresu způsobeném roztříštěním zpravodajských služeb, které jsou nutné k vedení války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Konvalina na Times Square | Foto: Miroslav Konvalina, Archiv ČRo

Jak uvádí severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, američtí vojenští plánovači upozorňují na to, že špionážní satelity, výzvědná letadla a další zpravodajské zdroje zaměřené nyní na Afghánistán, by musely být přesunuty z velké části do Zálivu, a to by zkomplikovalo pokračující hledání bin Ládina a jeho spojenců na hranicích s Pákistánem nebo jinde ve střední Asii.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Washigton Post

Také američtí experti mluvící arabsky, by museli být převeleni na iráckou operaci. Podle odborníků z Pentagonu by tak nebyl rozumný útok na Bagdád dříve než v lednu příštího roku. Do té doby se musí dokončit vojenské plánování a přesun techniky do Perského zálivu. Experti nepochybují nad vítězstvím spojených států, ale přiklánějí se k tomu, aby byla pokud možno později než na podzim.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme