Američtí odborníci se obávají války na dvou frontách

Spojené státy by jen s potížemi vedly válku na dvou frontách - v Afgánistánu a v iráku. Podle dnešního vydání Washington Post by se americká armáda ocitla ve dvojím stresu způsobeném roztříštěním zpravodajských služeb, které jsou nutné k vedení války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Konvalina na Times Square | Foto: Miroslav Konvalina, Archiv ČRo

Jak uvádí severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, američtí vojenští plánovači upozorňují na to, že špionážní satelity, výzvědná letadla a další zpravodajské zdroje zaměřené nyní na Afghánistán, by musely být přesunuty z velké části do Zálivu, a to by zkomplikovalo pokračující hledání bin Ládina a jeho spojenců na hranicích s Pákistánem nebo jinde ve střední Asii.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Washigton Post

Také američtí experti mluvící arabsky, by museli být převeleni na iráckou operaci. Podle odborníků z Pentagonu by tak nebyl rozumný útok na Bagdád dříve než v lednu příštího roku. Do té doby se musí dokončit vojenské plánování a přesun techniky do Perského zálivu. Experti nepochybují nad vítězstvím spojených států, ale přiklánějí se k tomu, aby byla pokud možno později než na podzim.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme