Američtí prezidentští kandidáti absolvují další televizní debatu

Republikán John McCain a demokrat Barack Obama se dnes utkají v druhé předvolební televizní debatě. Sejdou s v Nashvillu ve státě Tennessee. Formát dnešní debaty by měl víc svědčit republikánském u kandidátovi. Debata, při které mohou klást nečekané otázky občané je něčím, co John McCain velmi dobře zvládá. Obama naopak může při takovém setkání působit příliš akademicky a odtažitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: White House

Demokraticklému kandidátovi ovšem nahrává skutečnost, že krize na finančních trzích přetrvává a ekonomika je obecně známou slabinou Johna McCaina. Většina Američanů je nyní ale považuje za prvořadou otázku letošní volební kampaně.

Odpověď Johna McCaina na sebe nedala dlouho čekat: Čeho tenhle člověk vlastně kdy dosáhl ve vládní pozici? Ptal se řečnicky McCain na jednom z předvolebních shromáždění. "Zkrátka, kdo je vlastně skutečný Barack Obama?" dodává John McCain.

Barack Obama podle něj nikdy přímo neodpoví na legitimní konkrétní otázky o tom, co vlastně pro Ameriku chystá.

Při debatě se bude chtít Obama podle prohlášení svého štábu věnovat hlavně ekonomice, zatímco John McCain se bude podle očekávání snažit znovu zpochybnit Obamovu připravenost na prezidentský úřad. Formát diskuse by měl víc svědčit republikánském u kandidátovi. Otázky budou klást někteří z necelé stovky nerozhodnutých voličů přímo ve studiu. Při podobných setkáních zatím John McCain dokázal reagovat lépe a pohotověji, než Barack Obama, který podle analytiků může působit odtažitě.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme