Američtí senátoři: Globální oteplování už nelze přehlížet

Skupina vlivných amerických senátorů tvrdí, že změny globálního klimatu už není možné přehlížet. Je mezi nimi například demokratická senátorka Hillary Clintonová a republikán John McCain. Tvrdí, že oteplování planety způsobili lidé, a je proto potřeba snažit se škody napravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polojasná obloha | Foto: Jan Rosenauer

Vlivní američtí senátoři se vrátili z prázdninové cesty po Aljašce a kanadském Yukonu s tím, že tání zmrzlých vrstev a tenčící se ledovce už nelze přehlížet, zejména proto, že už mají konkrétní dopad na obyvatelstvo nejsevernějšího amerického státu.

Senátor John McCain se z Alajšky zeptal, jak velká bude muset být škoda, než začnou Spojené státy s konkrétními akcemi. Hillary Clintonová dodala, že už nemůže být nejmenších pochyb o tom, co už dlouhou dobu tvrdí řada vědců.

Vědecké důkazy na Aljašce a v Kanadě tyto americké senátory přesvědčily a postavily proti váhání prezidenta Bushe, který odmítá prosazovat radikální omezení produkce skleníkových plynů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme