Američtí senátoři: Globální oteplování už nelze přehlížet

Skupina vlivných amerických senátorů tvrdí, že změny globálního klimatu už není možné přehlížet. Je mezi nimi například demokratická senátorka Hillary Clintonová a republikán John McCain. Tvrdí, že oteplování planety způsobili lidé, a je proto potřeba snažit se škody napravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polojasná obloha | Foto: Jan Rosenauer

Vlivní američtí senátoři se vrátili z prázdninové cesty po Aljašce a kanadském Yukonu s tím, že tání zmrzlých vrstev a tenčící se ledovce už nelze přehlížet, zejména proto, že už mají konkrétní dopad na obyvatelstvo nejsevernějšího amerického státu.

Senátor John McCain se z Alajšky zeptal, jak velká bude muset být škoda, než začnou Spojené státy s konkrétními akcemi. Hillary Clintonová dodala, že už nemůže být nejmenších pochyb o tom, co už dlouhou dobu tvrdí řada vědců.

Vědecké důkazy na Aljašce a v Kanadě tyto americké senátory přesvědčily a postavily proti váhání prezidenta Bushe, který odmítá prosazovat radikální omezení produkce skleníkových plynů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme