Američtí vojáci dorazili na Ukrajinu. Mají tam trénovat gardisty

Ukrajina potvrdila, že do země přijeli američtí vojáci i s armádní technikou. Američané budou cvičit ukrajinské vojáky a na západní Ukrajině se s nimi zúčastní společných manévrů. Z východu pak na Ukrajinu dorazil už 29. ruský humanitární konvoj s více než tisícem tun pomoci. Na východ země - do Donbasu - se vydal i ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci projdou školením amerických instruktorů (ilustrační foto)

Ukrajinští vojáci projdou školením amerických instruktorů (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Kolona amerických armádních vozidel překročila maďarsko-ukrajinskou hranici, potvrdila pohraniční služba.

290 amerických instruktorů se na Javorovské střelnici ve Lvovské oblasti zúčastní společných cvičení s 900 příslušníky ukrajinské Národní gardy. Poté i s vojenskou technikou zemi opustí, ujistil Kyjev.

Prezident Petro Porošenko uvedl, že do cvičení se zapojí také vojáci z Velké Británie, Polska a Kanady.

Porošenko dnes odjel na inspekční cestu do Doněcké oblasti. V okolí Mariupolu za mimořádných bezpečnostních opatření kontroluje obranné systémy kolem tohoto strategicky důležitého přístavního města, ležícího jen pár kilometrů od povstaleckých děl, raket a tanků.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme