Američtí vojáci zatím v Iráku zůstanou

Prezident George Bush řekl, že nebylo rozhodnuto o navýšení ani snížení počtu amerických jednotek v Iráku. Zároveň ale zdůraznil, že Spojené státy nezradí Iráčany tím, že by odvolaly svá vojska příliš brzy. Americký lídr zároveň ale připustil, že okolo setrvání amerických vojáků v Iráku je řada spekulací i přesto, že rozhodnutí ještě nepadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: AFP

Prezident Bush připomněl, že Američané posílili jednotky v Iráku a v Afghánistánu, když tam byly volby a nechal otevřenou možnost dalších kroků. Přitom ale ujistil, že předčasné odvolání vojsk z Iráku by bylo zradou na iráckém lidu, který dělá pokroky ve výcviku svých sil, jenž by je měly bránit.

George Bush chápe, že Američané někdy těžko vidí pokrok v Iráku, ale přesto k němu dochází. Amerického prezidenta navštívili v Crawfordu, kde je na pracovní dovolené, klíčoví členové jeho vlády. Před nimi novináře ujistil, že věří, že irácká ústava bude hotova do pondělí, jak bylo dohodnuto.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme