Američtí voliči mohou v některých státech ode dneška hlasovat

Američtí prezidentští kandidáti se zaměřují na nerozhodnuté voliče. Ti mohou ode dneška v některých státech hlasovat. Zatímco republikán John McCain vystupuje v Missouri, demokrat Barack Obama je spolu se svou někdejší soupeřkou o demokratickou nominaci Hillary Clintonovou na Floridě. Právě tento stát sehrál klíčovou roli při volbách v roce 2000.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama a John McCain | Foto: United States Senate

"Pošlete svůj hlas co nejdřív," vzkazuje voličům Barack Obama. Letošní volby jsou zvláštní tím, že Američané mají větší možnost hlasovat ještě před 4. listopadem, buď prostřednictvím pošty nebo osobně. Očekává se, že takovou příležitost využije až třetina voličů, aby se vyhnuli frontám a čekání v samotný den voleb.

Jedním ze států, které to ode dneška umožňují, je právě Florida. A na tu se dnes Obama a tisíce jeho dobrovolníků zaměřují. Demokratický kandidát, který v poslední době získal hodně peněz na svou kampaň, si tam podle průzkumů udržuje jen velmi těsný náskok a jeho štáb zjevně nechce, aby se opakoval rok 2000.

Tehdy po zmatcích při hlasování a následných soudních přích jejich kandidát Al Gore na Floridě těsně prohrál a tím přišel o naděje na prezidentský úřad.

Většina Američanů si myslí, že listopadové prezidentské volby ve Spojených státech vyhraje demokratický kandidát Barack Obama. Jen asi čtvrtina z nich věří ve vítězství jeho republikánského soupeře Johna McCaina.

Vít Pohanka, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme