Američtí záchranáři bojují o životy zaplavených horníků

Američtí záchranáři bojují o život skupiny horníků uvězněných v pennsylvánském dole vzdáleném asi 80 km od Pittsburghu. Jak telefonuje zpravodaj Českého rozhlasu ve Spojených státech Miroslav Konvalina, důl byl nešťastnou náhodou zaplavený ledovou vodou ze sousední štoly, která zkracuje šance na přežití devíti postižených a tak je záchranná akce bojem s časem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranné práce | Zdroj: ČTK

Horníci uvěznění v pennsylvánském dole asi 80 metrů pod zemí jsou desítky hodin natěsnání v malé důlní komoře, která je téměř celá naplněná vodou. Záchranáři nespekulují kolik horníků může být ještě naživu, protože v hluku mechanizace už neslyší klepání na tyč, kterou se ještě včera šířily signály života.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Horníci

Do štoly se podařilo navrtat několik děr. Těmi je dolů vháněn do kapsy vzduch a odčerpávána voda. Její hladina naštěstí už přestala stoupat. Pracuje se také na asi metr širokém vrtu, jímž by byl dolů spuštěn záchranný koš k vyzdvižení horníků.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme