Američtí zákonodárci tlačí na reformu OSN

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu schválila velkou většinou návrh zákona, který předpokládá snížení příspěvků Spojených států Organizaci spojených národů, pokud tato světová organizace rychle nepřistoupí k reformám. Vláda ve Washingtonu si ale přeje, aby reformy byly podle jejího gusta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka OSN | Foto: UNA-Canada

Spojené státy jsou pro malé rozšíření Rady bezpečnosti a samy se snaží rozhodnutí o její reformě odložit. Američtí zákonodárci jsou na jedné straně zklamaní, že se OSN nedaří hladce reformovat, na straně druhé jsou to také tvrdošíjné americké postoje, které zatím brání dohodě například o tom hlavním, reformě Rady bezpečnosti OSN.

Kongresmani jsou z velké většiny pro finanční tlak na OSN, protože Spojené státy jsou největším přispěvatelem do rozpočtu světové organizace. Bílý dům, který ještě čeká, jak se vysloví Senát, zákonodárce brzdí a obává se negativních důsledků v případě zavedení amerických sankcí proti světovému společenství.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme