Američtí zákonodárci tlačí na reformu OSN

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu schválila velkou většinou návrh zákona, který předpokládá snížení příspěvků Spojených států Organizaci spojených národů, pokud tato světová organizace rychle nepřistoupí k reformám. Vláda ve Washingtonu si ale přeje, aby reformy byly podle jejího gusta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka OSN | Foto: UNA-Canada

Spojené státy jsou pro malé rozšíření Rady bezpečnosti a samy se snaží rozhodnutí o její reformě odložit. Američtí zákonodárci jsou na jedné straně zklamaní, že se OSN nedaří hladce reformovat, na straně druhé jsou to také tvrdošíjné americké postoje, které zatím brání dohodě například o tom hlavním, reformě Rady bezpečnosti OSN.

Kongresmani jsou z velké většiny pro finanční tlak na OSN, protože Spojené státy jsou největším přispěvatelem do rozpočtu světové organizace. Bílý dům, který ještě čeká, jak se vysloví Senát, zákonodárce brzdí a obává se negativních důsledků v případě zavedení amerických sankcí proti světovému společenství.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme