Amerika by dnes měla znát jméno nového prezidenta

Na Floridě by mělo skončit přepočítávání hlasů odevzdaných při prezidentských volbách. V prvním přímém vystoupení od úterních prezidentských voleb Albert Gore zdůraznil, že je nutné sečíst přesně každý jednotlivý hlas. Dodal, že on a podle jeho mínění ani jeho soupeř George Bush by nechtěli nespravedlivě vyhrát o několik hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viceprezident Gore vysvětlil, že nynější potíže se sčítáním hlasů nezpochybňují demokracii. Proto by do nich nikdo neměl zasahovat, dodal, aniž upřesnil, jaké zásahy či vměšování má na mysli.

Na rozdíl od Gora vystoupil Bush na veřejnosti několikrát a podle pozorovatelů dost nešťastně, protože v průběhu sčítání hlasů a nejistého výsledku prohlásil, že připravuje sestavování nové administrativy a chystá převzetí moci. Federální soud navíc odmítl republikánský návrh na soudní zablokování ručního přepočítávání hlasů ve vybraných okrscích s převahou demokratů, které republikáni považují za protiústavní.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme